Opublikowany przez: Familiepl 2022-05-23 12:16:10
Co jakiś czas pojawiają się ostrzeżenia o nowych zabawkach, bądź niebezpiecznych aktyw noścach, jakie najmłodsi podejmują w internecie. Tym razem w przedszkolach pojawiły się ostrzeżenia przed kontrowersyjną maskotką Huggy Wuggy, która powstała na kanwie popularności postaci z gry dla nastolatków.
Maskotka Huggy Wuggy wygląda z pozoru bardzo sympatycznie.Ale ten niebieski stworek (potworek?) nie jest tak miły, na jakiego wygląda. Sprawne oko dorosłego na pewno wychwyci ostre zęby, zabarwione krwią… Huggy Wuggy pojawia się w filmach na Youtube, platformie Robblox, a także już pod postacią maskotek i figurek dla dzieci. Huggy pojawił się jako postać z gier Poppy Playtime i szybko zdobył popularność także w innych kanałach społecznościowych, również tych skierowanych dla dzieci.
Popularna jest zwłaszcza piosenka Free Huggs na You Tube, której słowa wskazują jednoznacznie na styl zachowania Huggy Wuggy. W utworze stworek proponuje np., że rozdaje darmowe mocne uściki, a niektóre mogą być nawet tymi ostatnimi… „Przytulę cię tak, że razem wydamy ostatni oddech”…
Okazuje się że Huggy Wuggy trafił już do polskich przedszkoli i staje się powoli ulubioną maskotka najmłodszych. Dlatego przedszkolanki i eksperci apelują o ostrożność w tej kwestii i nie kupowanie dzieciom takiej maskotki, a już na pewno nie przynoszenie jej do przedszkola.
Apel „Stop zabawce Huggy Wuggy” w przedszkolu pojawił się również na popularnym wśród rodziców blogu i profilu Pani Monia, który prowadzi nauczycielka przedszkolna i neurologopeda. Tym razem jej wpis dotyczył ostrzeżenia rodziców przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą postać Huggu Wuggy dla tak małych dzieci.
Dlaczego należy unikać tej zabawki?
1. Zabawka prowokuje dzieci do udziału w krzywdzących i niebezpiecznych
zabawach. W zabawie dzieci pojawiają się: bolesne uściski, straszenie
śmiercią, agresja wobec innych uczestników zabawy.
2. Samo posiadanie zabawki potęguje dziecięce zainteresowanie grą,
która je przeraża. Potęguje stres, napięcie, wzmaga trudności w kontroli emocji.
Dzieci trafiają na nią na YouTube, oglądają grę rodzeństwa, słuchają z zainteresowaniem rozmów starszych kolegów na podwórku, dołączając do świata, w którym zabawki mordują. Zaburza to dziecięce poczucie bezpieczeństwa.
3. Dzieci rezygnują z rozwojowej zabawy na rzecz aktywności opartej na wzajemnym straszeniu się, gonieniu, przerażaniu drugiej osoby. Obniża to możliwość rozwoju twórczego, jest przeszkodą w realizacji zadań przedszkola – punktuje w swoim apelu Pani Monia.
CZYTAJ TEŻ >> WHO - polskie dzieci tyją najszybciej w Europie
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.